גירושים – כיצד להמנע ממלכודות

גירושין הם אף פעם לא סיבה למסיבה – מדובר בפרידה, פירוק תא משפחתי, פרידה של אחד הצדדים מן הילדים, נדרשת חלוקת רכוש וכספים, ולפתע הכל הופך למספרים, “חצי שלך חצי שלי”… לא נעים ולרוב כואב עד מאוד.

משום שהתהליך הזה הוא קשה, לא טבעי ותובע כוחות מכל צד לפרק את החבילה, להתגבר על משבר הפרידה ובד בבד גם לשמור על זכויותיו בהליך הזה, הרבה פעמים חוסר ההתאמה בין בני הזוג שמן הסתם כנראה הוא זה שהוביל גם לגירושין, עולה מדרגה, דברים נאמרים, כעסים מתפרצים, משקעים וטינות צפים, נקמות בוערות ואז – כל זה הולך לקבל ביטוי בכל מיני תביעות בהליך הגירושין, ומשום כך זה  גם הולך לעלות לכם הרבה מאוד כסף.

טיפול זוגי מגשר

כאשר בין בני הזוג יש הסכמה כלשהי, הם יכולים לשבת מה שנקרא לשולחן הדיונים ולהגיע לאי-אילו הסכמות ביניהם, כאש אין ביניהם תקשורת יהיו בני זוג שיסכימו ללכת כצעד ראשון בדרך להידברות ביניהם במסגרת הליך של טיפול זוגי ואולי אף למגשר שינסה ליצור ביניהם בשלב הראשון שיח, ואחר כך לייצר הסכמה  על הסכם גירושין וסעיפיו. אם המגשר הוא גם עו”ד גירושין  , יש לו את הידע המשפטי גם לנסח את ההסכם, להחתים עליו את בני הזוג ולהגיש אותו לבית המשפט לתת לו תוקף של פסק דין.

 כל צד והעורך דין שלו

זוגות רבים מגיעים להליך הגירושין כשהם טעונים, כועסים, בלתי מתפשרים וחדורי מוטיבציה “להרוס” בכל מחיר את הצד השני, והם גם בוחרים בשירות של עורך דין גירושין שילווה אותם בכל צעד כזה, בכל תביעה ובכל צו והליך, רק מה שהם שוכחים זה שככל שהנקמה יותר בוערת כך יש יותר צווים ותביעות לשלם, ואולי אף לחשוף את הכוונות הבלתי רלבנטיות שלהם, והם עוד עלולים להפסיד. עורך דין טוב שיש לו אינטרס

אכן עניין משפטי שמגלם זכויות ושיש לדון בו. תפקידו של עורך דין הוא להוביל את הלקוח שלו להסכם כמה שיותר מהר, במינימום הוצאות ובהליך נקי “מטרטורים וסחבת” ולא להיסחף אחר שיגיונות הלקוח שלנו.

בעניין זה נציין כי לעיתים מציע צד אחד לצד השני להיות מיוצג ע”י אותו עורך דין ( בדרך כלל שלו) ו”הצעה” זו עלולה להדליק אצלכם נורה אדומה, שמה נרקמת פה איזה מזימה משותפת יחד עם בן או בת הזוג, כדי לפגוע בזכויותיכם. הנכון הוא להיות מיוצג כל אחד ע”י עורך דין מטעמו.

דיסקרטיות, חשד וייעוץ משפטי טוב

כאשר מדובר על יחסים מעורערים בין בני זוג, מן הסתם ינסה כל אחד מהם להעליל על השני, לגזול ממנו, לנסות לעשות אי אילו פעולות “פליליות” שהמטרה של כולן היא להרוויח יותר מהגירושין הללו, ועל כן רצוי להתייעץ עם עורך דין מנוסה בכל הנוגע לחתימת כל מסמך, לחשיפת מסמכים, והכי חשוב – שימרו על דיסקרטיות ושתפו רק את עורך הדין שלכם באשר לתוכניות הגירושין שלכם, אל תיתממו ותאמינו לצד השני, כי יום אחד הוא עוד יפתיע אותך וגם יפנה אותך מהבית…

לקבלת מידע נוסף – שאלות ותשובות בנושא גירושין ופגישה עם עורך דין גירושין במשרדנו ללא כל התחייבות, התקשרו כעת או השאירו הודעתכם ונשוב אליכם בהקדם.

מעוניינים להתייעץ? שלחו מייל או התקשרו
עו״ד שרון סגל 052-2226699

שלחו עכשיו

סגירת תפריט
לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

לתאום פגישת ייעוץ שלחו פרטים בטופס או חייגו: 052-2226699