הסדרי ראיה ומשמורת

כאשר מקימים משפחה עושים זאת לרוב במטרה לחיות חיים של שיתוף ואהבה. לעיתים הקשר הזוגי שלנו עולה על שרטון ואנחנו נאלצים לפרק את המסגרת המשפחתית. כאשר אנחנו מתגרשים אנחנו צריכים להחליט עם מי יישארו הילדים.
זוגות רבים רוצים לחלוק את המשמורת על הילדים. יש זוגות בהם האם או האב מעוניינים במשמורת בלעדית על הילדים המשותפים ואז יש צורך לפנות לבית המשפט לשם קבלת משמורת משותפת. 

 

איך נוכל לזכות במשמורת משותפת על הילדים?

איך בעצם אנחנו יכולים לקבל משמורת משותפת על ילדנו ולא להניח לבן או בת הזוג שלנו לשעבר לגדל לבד את הילדים? במקרה שבו בן או בת הזוג שלנו לשעבר תובעים משמורת בלעדית על הילדים שלנו כדאי לנו לשכור עורך דין שייצג אותנו בבית המשפט לענייני משפחה ויטען שיש לנו זכות לקבל משמורות משותפות על הילדים. עורך הדין יציג את הצדדים החיובים בהורות שלנו ואת כך שאנחנו שמים תמיד את טובת הילד לפני הכול. בית המשפט יהיה זה שיקבע האם הילדים יהיו תחת המשמורת המשותפת שלנו ושל ההורה השני או האם הם יגדלו אך ורק תחת האפוטרופסות של בן או בת הזוג שלנו לשעבר.  
במקרה שבו אנחנו מתגרשים ומפרקים את החבילה המשפחתית שלנו עלינו לפנות לעורך דין לדיני משפחה. עו”ד זה יעניק לנו ייעוץ משפטי רב ערך וינחה אותנו כיצד עלינו לנהוג במאבק המשמרות. עו”ד זה גם ייצג אותנו במקרה הצורך אל מול בית המשפט. חשוב לפנות לעו”ד מנוסה בתחום כי הוא זה שיסייע לנו בצורה הטובה ביותר לנסח את הסכם המשמורת. ההסכם יכלול את הסדרי הראייה ואת דמי המזונות אותם נדרש לשלם לילדים שלנו לשם הקיום הבסיסי שלהם בחיי היומיום. הסכם זה חיוני מאוד לשם הבטחת הזכות החוקית שלנו לגדל את הילדים בצורה שוויונית ומלאה למרות הגירושין.

 

היתרונות שבמשמורת משותפת

משמורת משותפת היא בעלת יתרונות ברורים עבור הילדים שלנו. כאשר הילדים גדלים גם אצלנו וגם אצל בן או בת הזוג שלנו לשעבר הם זוכים לגדול עם שני ההורים שלהם. כך הם יכולים לשמור על קשר רציף עם כל אחד מאתנו ולא להרגיש כאילו אנחנו נטשנו אותם. הסכם משמורת שבעיקרו שיתוף יכול לאפשר לילדים שלנו לגדול באווירה נעימה יותר.

היתרון של הסכם זה בשבילנו ההורים הוא שהוא מאפשר לנו לגדל את הילדים שלנו ולא גורם לריחוק בנינו (להבדיל מהסכם של משמורת בלעדית בה תמיד אחד ההורים רואה את הילדים פחות) ולהיחלשות הקשר המשפחתי. 

מעוניינים להתייעץ? שלחו מייל או התקשרו
עו״ד שרון סגל 052-2226699

שלחו עכשיו

סגירת תפריט
לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

לתאום פגישת ייעוץ שלחו פרטים בטופס או חייגו: 052-2226699