ביטול הסכם גירושין

סעיף 2 לחוק יחסי הממון בין בני זוג התשל”ג- 1973 קובע, כי הסכם ממון יאושר וכל עוד לא אושר, הוא חסר תוקף. הסכם זה אינו ניתן לשינוי שלא בהסכמת הצדדים בכתב, כשהשינוי אף הוא יאושר ע”י מי שהסמיכו המחוקק לכך. משום כך, נוטים בתי המשפט לדחות תביעות לביטול הסכמי גירושין אף אם למגישים אותן יש עילות וראיות לביטול מבחינה משפטית.
 
עמדה זו  מבקשת ליתן תוקף, רב השפעה וחשיבות להסכם גירושין שנחתם בין בני זוג, משהום שזהו הסכם ארוך טווח ובעל חשיבות מכרעת על חיי שני הצדדים, ולכן יש לעשותו מתוך שיקול דעת וברצינות המירבית. ולכן לאחר אישור ומתן תוקף של פסק דין להסכם , אין אפשרות משפטית לבטלו או לשנות אותו. חשיבות הייעוץ והסיוע המשפטי

משום שלא ניתן לבטל הסכם גירושין, מן הראוי שיעשה שיקול דעת מעמיק ויסודי לפני חתימה עליו. כדי ששום צד לא יצא מקופח, רצוי מאוד לפנות לעורך דין גירושין לשם תביעות של הצד השני, וכדי לדעת להתמודד נכון עם התביעות של הצד האחר. ללא עורך דין מומחה, יתכן כי ההסכם ייחתם בפזיזות, או לא יהיה צודק מבחינת אחד הצדדים, ומשום שכאמור לא ניתן לבטלו לאחר שאשור, כדאי מאוד לחתום עליו רק כאשר עורך הדין המייצג כל אחד מבני הזוג, מבין אותו לאשורו ויודע להגן ולתבוע את זכויות הצד שהוא מייצג.


סעיף המזונות פתוח לדיון

כאמור את הסכם הגירושין לא ניתן לבטל, אך כן ניתן להגיש תביעה על הגדלת מזונות הילדים, משום שעל ההסכם חתמו ההורים ביניהם והילדים אינם צד בהסכם הגירושין שביניהם. תביעה הגדלת מזונות הילדים תוגש עם כל האסמכתאות והראיות הנדרשות המוכיחות שינוי משמעותי בהוצאות הילדים הדורשים, עדכון מחדש של דמי המזונות המשולמים להם.

מעוניינים להתייעץ? שלחו מייל או התקשרו
עו״ד שרון סגל 052-2226699

שלחו עכשיו

סגירת תפריט
לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

לתאום פגישת ייעוץ שלחו פרטים בטופס או חייגו: 052-2226699