הסכם גירושין

הסכם גירושין הוא המסמך שכולל את הסדרת כל הנושאים המשותפים לבני זוג שהחליטו לפרק את התא המשפחתי. להסכם ניתן להגיע לבד בהסכמה של שני הצדדים, אולם אם קיימות מחלוקות באשר לסעיפים שונים, ניתן לפתוח בהליכי גירושין אשר מטרתם הסופית היא בעצם, להגיע להסכם משותף, שהכל הכלול בו, מקובל ומוסכם על שני הצדדים. 
זוגות רבים הנפרדים, מצליחים להגיע להסכם משותף ביניהם ללא שום מחלוקות, אולם כאשר בני הזוג מצויים ביחסים לא תקינים ונושאים עימם מועקות של אשמה, כעס ומרירות יכולים אלה להתבטא בהליכים משפטיים ארוכים מצד כל אחד מבני הזוג, ועד שלא יצליחו ליישר את כל המהמורות ביניהם, לא יהיה הסכם גירושין.
 

בית דין רבני או בית משפט לענייני משפחה?

בית הדין הרבני נוהג עפ”י ההלכה ולשיטותיו קיימת עדיפות משפטית בנוגע להתנהלויות של בני זוג ובעיקר בנושא בגידה, הכרזה על “אישה מורדת” וכו’, לעומת זאת בית המשפט לענייני משפחה, אינו מתחשב בהלכות דתיות וכל ההחלטות המתקבלות בעניינים של בני זוג מתקבלות על סמך הראיות המשפטיות המוגשות בתיק. מלחמת עולמות

בתיקי גירושין מורכבים יתכן כי כל אחד משני הצדדים ירצה להטיל גם  צווים ועיקולים על הצד השני, בשל חששות לדוגמה על הברחת נכסים, מכירת רכוש וכו’. הליכי גירושין בין בני זוג יכולים להפוך בקלות למלחמה כל אחד על הצדק והרצון שלו לא להיות מקופח מההסכם מול הצד השני. יש כאלה שיוציאו גם צווי מניעה שונים, במטרה לבלום או לעכב פעולות מסוימות מהצד השני, או בשל חשש של השתמטות מאחריות והימלטות מהארץ של צד כלשהו וכו’.
כאשר בני זוג חלוקים ביניהם ומערכת היחסים שלהם גרועה מכדי להידבר ביניהם ולהגיע להסכמה, הדבר הכי נכון לעשותו הוא לפנות לעורך דין מומחה בתחום הגירושין. בני זוג אלה כפי הנראה יצטרכו תיווך כדי להידבר ביניהם ולהגיע להסכמות וזה בדיוק תפקידם של עורכי הדין של שני הצדדים, שינהלו עבורם את המו”מ, ידרשו כל אחד  צדק ללקוחותיהם, עד שיגיעו להסכמה ולהסכם חתום.

מעוניינים להתייעץ? שלחו מייל או התקשרו
עו״ד שרון סגל 052-2226699

שלחו עכשיו

סגירת תפריט
לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

לתאום פגישת ייעוץ שלחו פרטים בטופס או חייגו: 052-2226699