הסכמי ממון והזכויות שלנו

ההחלטה להינשא היא אחת ההחלטות הכי חשובות שאנחנו לוקחים בחיים. ביום הנישואים שלנו אנו שמחים ומאושרים מאהבה. רובנו לא חושבים שיבוא יום בו הנישואין שלנו יתפרקו ונתגרש. למען שמירה על הזכויות האישיות שלנו ועל הרכוש שצברנו לפני הנישואים והרכוש שנצבור במהלכם כדאי לנו לנסח הסכם ממון. 

הסכם ממון הוא הסכם משפטי שקובע כבר ביום החופה איך נחלק את הרכוש שלנו ואת דמי המזונות במקרה של גירושין.הסכמי ממון הם אמנם לא מאוד רומנטיים ולאף אחד לא כיף להעלות אותם על סדר היום, אך הסכמים אלו הם הכרחיים למען השמירה על הזכויות האישיות שלנו. ההון העצמי שלנו הוא אחד הדברים הכי חשובים בחיים שלנו. ללא הרכוש והכסף שלנו לא נוכל לאפשר לנו ולילדים שלנו חיים מאושרים.

כאשר אנחנו פונים לעורך דין על מנת שהוא ינסח לנו הסכם ממון אנחנו שומרים על הקניין האישי שלנו. הסכם זה יוכל להפוך את האווירה בחיי הנישואים שלנו לנעימה יותר. במידה והחלטנו להתגרש הסכם זה יסייע לנו להתגרש בתנאים ובאווירה נעימה יותר. בנוסף ההסכם יכול לסייע לנו להתגבר על אחת התקופות הכי קשות בחיים שלנו, תקופת הגירושין, ולהפוך אותה לתקופה שבה הסבל שלנו וחוסר הוודאות האישי הם פחותים.

 

איך זה עובד?

 הסכמי ממון רחוקים מאוד מהתדמית הציבורית שיש להם. כאשר אנחנו חותמים על הסכם זה אנחנו חותמים על הסכם שיבטיח את הבטיחות הכלכלית שלנו וגם של בן או בת הזוג שלנו במקרה שניפרד.

ההסכם יכול לאפשר לנו להיות חופשיים להתגרש גם ולא לפחד מההשלכות הכלכליות של מעשה זה. ההסכם יכול להגביר גם את החירות ואת הספונטניות בחיי הנישואים שלנו וגם במקרה בו הנישואים שלנו לא יצלחו. אף אחד לא רואה את הנולד או מנבא את העתיד. לאף אחד מאתנו אין הבטחה שהחיים שלנו יהיו ורודים ללא בעיות וללא קושי. במקרים מסוימים למרות האהבה הרבה שלנו, אנחנו עלולים לגלות שבן או בת הזוג שלנו הם לא מי שחשבנו שהם. במקרה זה גירושין הופכים להיות חלופה ריאלית מאוד ואפשרית. במידה ואנחנו אכן רוצים להתגרש הסכם הממון יאפשר לנו לפתוח דרך חדשה בחיים שלנו מבלי שנצטרך לדאוג לרווחה הכלכלית שלנו או של בן או בת הזוג שלנו לשעבר ושל הילדים שלנו.

עורך דין לענייני משפחה שיסייע לנו בניסוח ההסכם יוכל להקל עלינו מאוד במקרה שבו נחליט על פרידה. פרידה היא אף פעם לא מצב ששואפים אליו ותמיד מעורבים בה הרבה מאוד כאב ואכזבה. חתימה על הסכם שיגדיר מראש את חלוקת הרכוש המשותף שלנו תהפוך את התקופה הקשה הזאת לוודאית יותר ופחות מלחיצה.

מעוניינים להתייעץ? שלחו מייל או התקשרו
עו״ד שרון סגל 052-2226699

שלחו עכשיו

סגירת תפריט
לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

לתאום פגישת ייעוץ שלחו פרטים בטופס או חייגו: 052-2226699