ניסוח הסכמי ממון

זוגות רבים פונים אלינו כאשר מדובר בהסכם ממון דהינו “הסכם משפטי” שמסדיר את היחסים הרכושים ,משמורת ,ומזונות .בין הצדדים לפני החתונה הקרובה שלכם או זוגות שהם ידועים בציבור , תדעו לכם שניסוח הסכם הממון שלכם זה דבר חשוב מאוד אשר עשוי להיות בעל השפעה קרדינאלית על עתיד הזוג והרכוש שלכם. במידה ואתם רוצים להיערך בהתאם לקראת החתונה או חיים משותפים ולוודא שכל הרכוש ( נדל”ן ,עסקים ,כספים )שלכם ישאר בצד שלכם גם במידה ותתגרשו באופן מפתיע, אזי ניסוח חכם של הסכם ממון עשוי לפתור לכם את כל הבעיות.

חשוב לדעת הסכם ממון מקבל את תוקפו מחוקים רבים כדלקמן:

חוק החוזים חלק כללי , חוק יחסי ממון 1973

1.הסכם בין בני זוג המסדיר יחסי ממון שביניהם (להלן – הסכם ממון), ושינוי של הסכם כזה, יהיו בכתב.

2. (א) הסכם ממון טעון אישור בית המשפט לעניני משפחה (להלן – בית המשפט) או בית הדין הדתי שלו סמכות השיפוט בענייני נישואין וגירושין של בני הזוג (להלן – בית הדין), וכן טעון שינוי של הסכם כזה אישור כאמור.

(ב) האישור לא יינתן אלא לאחר שנוכח בית המשפט או בית הדין, שבני הזוג עשו את ההסכם או את השינוי בהסכמה חפשית ובהבינם את משמעותו ואת תוצאותיו.

(ג) בהסכם ממון שנכרת לפני הנישואין או בשעת עריכתם, יכול אימות רושם הנישואין לבוא במקום אישור בית המשפט או בית הדין.

לפנות לעורך דין לניסוח תקין

אם אתם רוצים לנסח את הסכם הממון שלכם כהלכה, לא תהיה לכם ברירה אלא לפנות לעורך דין המתמחה בענייני גירושין, והוא כבר יוכל לסייע לכם בניסוח ההסכם בדיוק בהתאם לרצונות שלכם. כפי שאתם ודאי מבינים, כל הסכם ממון הינו גמיש ומהווה הסכמה מוחלטת בין שני בני הזוג. כך שאם אתם רוצים לקבל החלטה משותפת, עליכם יהיה להביא את בת הזוג שלכם ביחד איתכם לעורך הדין, כך שתוכלו למצוא את ההסכם האולטימטיבי מבחינתכם שניכם, כך ששניכם תהיו מרוצים מההסכם שנחתם ביניכם בסופו של יום.

תדעו לכם שכאשר מדובר על ניסוח של הסכמי ממון, יש לשים לב לכל הפרטים הקטנים, וזאת על מנת שבסופו של דבר לא יקרו מקרים בהם אתם מנסחים הסכם שלא יטיב עימכם או בת הזוג שלכם ורק יוביל לתסכול ומרמורים. בכדי שההסכם ינוסח כהלכה, תצטרכו פשוט ליצור קשר עם עורך הדין הנכון, כזה אשר ידע באמת להעניק לכם שירות מקצועי שלא יאכזב אתכם ויאפשר לכם למצות את מלוא הזכויות שלכם.

הסכם ממון צריך להיות בו המרכיבים הבאים:

– רכוש של מי מהצדדים לפני ההסכם רכוש משותף
– ירושות
– רכוש משותף והתייחסות אליו
– מתנות
– התייחסות לחיים המשותפים ( נישואין או ידועים בציבור)
– התייחסות לדירה שהצדדים הביאו טרם הקשר
– נאמנות
– חובות וזכויות טרם ההסכם
– פיתרון במקרה של פרידה או גירושין
– מתן גט

דגשים חשובים בניסוח הסכם ממון

כאשר אתם מנסחים הסכם ממון, יהיה מומלץ שתשימו דגש על עניין הרכוש והילדים.

מצד אחד עליכם יהיה לוודא שאם תתגרשו בעתיד, שכל הרכוש והכסף ששייך לכם, ישאר בידכם, ולצד זאת עליכם יהיה להגיע לפשרה עם בת זוגכם לגבי עתיד הילדים והשמירה עליהם במידה ותתגרשו. הסכם מסוג זה אשר מנוסח כראוי עשוי למנוע אינספור בעיות נפוצות אשר מתפתחות בין בני זוג כאשר הם בוחרים להתגרש.

כך שאם אתם רוצים לישון בראש שקט בידיעה שאתם עושים את הטוב ביותר בשבילכם, פשוט תשלמו לעורך דין שישמח לעזור לכם בניסוח של הסכם תקין שמסביר את הצד של כל אחד מבני הזוג כראוי ומוודא שלא יהיה חילוקי דעות.

מחפשים עורך דין שיעזור לכם? צרו איתנו קשר עוד היום!

אם אתם לא בטוחים לאיזה עורך דין גירושין כדאי לכם לפנות, אתם מוזמנים פשוט ליצור איתנו קשר עו”ד שרון סגל ישמח לעזור לכם לנסח הסכם ממון ראוי ומוקפד אשר יביא לידי ביטוי את הרצונות שלכם ושל בת הזוג שלכם באופן מושלם. אז אל תחכו ותיצרו איתנו קשר עוד היום! אנו נעשה הכל בכדי לעזור לכם למצוא עורך דין.

מעוניינים להתייעץ? שלחו מייל או התקשרו
עו״ד שרון סגל 052-2226699

שלחו עכשיו

סגירת תפריט
לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

לתאום פגישת ייעוץ שלחו פרטים בטופס או חייגו: 052-2226699