בגידות – עצות חכמות

דיני המשפחה במדינת ישראל מבוססים על הדין העברי והוא נוקשה, מחמיר ובלתי מתפשר בכל מה שקשור לבגידת אישה – יכפו עליה גט ומיד, מזונותיה יילקחו ממנה ועוד. 

גבר יש לציין יכול לבקש סליחה, שלום בית ואולי יעתרו לבקשתו, למרות שבשנים האחרונות בתי הדין הרבניים לא ממש מקבלים את החרטה של הגברים שידעו לנצל עד היום את הדין העברי שהתייחס אליכם כאל כבשים תועות וגם החזיר את נשותיהם לחיקם. כאשר מדובר באישה, יתהפך העולם בית הדין הרבני מחמיר, דורש ומקיים ואגב – לא רק במקרה של הוכחת בגידה ממשית אלא גם נשיקה בין אישה לגבר זר,  נחשבת בגידה ובמקרה כזה ישללו מ”הבוגדת” מזונותיה. 

בגדת! מה עושים?

רק כדי להבהיר, כתבה זו איננה באה לעודד חלילה נשים לבגוד בבעליהן אך אם כבר עשית את זה כדאי לך מאוד להגיע כמה שיותר מהר ולפתוח תיק גירושין בבית משפט לענייני משפחה (גט מקבלים רק בבית הדין הרבני) משום שבתי המשפט נוהגים באופן יותר הגיוני בפסיקות במקרים של תיקי גירושין כאשר האישה בגדה, ואילו מבתי הדין הרבניים תצאי בשן ועין.

למשל במקרה תביעת חלוקת רכוש במסגרת הליכי גירושין, הרי שעפ”י חוק יחסי ממון מגיע לאישה מחצית מהרכוש שנצבר במשותף ע”י בני הזוג, והיה כבר מקרה שבית המשפט העליון ביטל החלטה של בית הדין הרבני שהורתה  לשלול מאישה בוגדת את הזכויות הסוציאליות שלה במסגרת תביעת חלוקת רכוש.

במקרה של אישה בוגדת אין לה זכות לתבוע את כתובתה, אבל במידה והיא אישה נבגדת דווקא יכול להיות לה יתרון בבית הדין הרבני בו לכתובה יש ערך כלכלי יותר מאשר התייחסות בית משפט לענייני משפחה משום שכתובה היא מסמך דתי מחייב, ולכן בית דין רבני יכול לחייב את הבעל לשלם לה את מלוא כתובתה ואף בתוספת של פיצוי כספי.

גבר בוגד מוגדר כ…

על פי הדין העברי גבר בוגד מוגדר כ”רועה זונות”. האישה שדורשת גט בגין הבגידות צריכה לבוא בטענות שנמאס לה ושהיא לא יכולה להמשיך לחיות כך, כלומר – בניגוד לבגידת אישה שאוטומטית נתפסת כעילה מספקת לפירוק התא המשפחתי ולשלילת זכויות מעמד וכלכלה. בעל בוגד יכול לבקש “לחזור בתשובה” להתנהג יפה, לבקש סליחה ושלום בית ויש סיכוי טוב שהוא גם יחזור הביתה, אם כי ניכרת מגמה של בתי הדין הרבניים פחות לסלוח לבעלים בוגדים ולדחות בקשות מעין אלה. 

 

חייבים הוכחת בגידה

מכיוון שנושא הבגידה נחשב לטאבו עוצמתי בכל הקשור ליחסים, למשפחה ועוד ואשמה בבגידה היא גורלית ויש לה השלכות רציניות מאוד על העתיד, יש חובה להוכיח בגידה באופן חד משמעי ולא לנסות להסתפק כפי שקורה גם היום בעדות של 2 אנשים המעידים על החרפה, ובוודאי שאיש לא יקבל את עדותם אם הם היו עדים בשבת.

אחת ההוכחות המתקבלות חד משמעית היא הקלטת הצד הבוגד כשהוא מודה על בגידתו “הודאת בעל דין” ואפשר לעשות את זה גם בפני בית הדין. צילומים למשל נחשבים כחדירה לפרטיות והיה כבר מקרה שגבר אשר תיעד במצלמות נסתרות את אשתו בוגדת בו עם גבר זר (אגב במיטתם המשותפת…) נאלץ להכניס את הקלטת הלוהטת למגירה כי בית המשפט העליון קבע כי צילום האישה נחשב לפגיעה בפרטיות וכי הזכות לפרטיות היא חוקתית בשל חוק יסוד כבוד האדם וחירותו.

מעוניינים להתייעץ? שלחו מייל או התקשרו
עו״ד שרון סגל 052-2226699

שלחו עכשיו

סגירת תפריט
לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

לתאום פגישת ייעוץ שלחו פרטים בטופס או חייגו: 052-2226699