מזונות

מזונות בראי המשפט והחברה

הבאת ילד לעולם כרוכה בלקיחת אחריות רבה. האחריות של גידול וחינוך הילדים היא של שני ההורים. כאשר מערכת היחסים הזוגית שלנו אם אמם (או אביהם) של הילדים שלנו עולה על שרטון, עלינו עדיין לקחת אחריות על גידול הילדים.

בתי המשפט בישראל נוהגים להטיל, בדרך כלל על האב, תשלום מזונות עבור בת זוגו לשעבר והילדים. דמי מזונות אלו נועדו לכלכלה האישית של הילדים והאישה. כלכלה זו כוללת צרכים בסיסיים כמו ביגוד, אוכל, קורת גג, חוגים לילדים, הוצאות בריאות, הוצאות על לימודים ועוד. בארץ ההורה חייב לשלם מזונות עבור ילדיו עד שהם מגיעים לגיל 21, הגיל בו התשלומים מופסקים. תשלומים אלו כוללים אלפי שקלים מדי שנה. אי תשלום מזונות יכול לגרור סנקציות משפטיות שונות כמו צו עיקוב יציאה מהארץ, שלילת רישיון נהיגה, עיקול חשבון בנק ועוד.

החברה הישראלית מטילה את האחריות לגידול הילדים על ההורים ולכן הורה שלא משלם מזונות צפוי לסבול מגינוי חברתי ואף חמור מכך מגינוי של בית המשפט. בתי המשפט רואים בחומרה רבה אי תשלום מזונות והם מבקרים ביד קשה את ההורה שלא מבצע את המוטל עליו כחוק. בכל הליך גירושין או הליך בירור התשלומים שלנו לילדנו עלינו לפנות לעו”ד מתאים שיסייע לנו לשמור מצד אחד על הזכויות שלנו ומצד שני הוא יעזור לנו לשמור על זכויות הילדים.

דמי מזונות והקשר למשמורת הילדים

תשלום דמי המזונות לילדים שלנו קשור קשר ישיר להסכם משמורת הילדים עם הגרוש/ה. ההורה אשר מטפל בילדים במשמורת מלאה הוא גם ההורה שמשלם את רוב ההוצאות שלהם. בית המשפט מחייב את ההורה השני לשלם לפחות חצי מסכום ההוצאות החודשי של הילדים, מתוך שמירה על עיקרון השוויון והמחשבה ששני ההורים אחראים במידה שווה על חייו, וכלכלת הילד.

עורך דין אשר מתמחה בתחום יסייע לנו להוכיח לבית המשפט שאנחנו אכן עומדים בהתחייבות המשפטיות שלנו ומשלמים את המזונות בזמן. עו”ד זה יהיה לנו לעזר גם במקרה בו נבקש לשנות את הסדרי הראייה שלנו עם הילדים. אי פנייה לעורך דין תזיק לאינטרס האישי שלנו ולאינטרס האישי של הילדים שלנו. אם טובת ילדנו חשובה לנו וטובתנו שלנו גם עלינו להתייעץ עם עו”ד מומחה בנוגע לאופציות המשפטיות שעומדות בפנינו.

בפני כל הורה יש הרבה אופציות לשינוי המשמורות על הילדים ושינוי תנאי הראייה שלהם ותשלום המזונות עבורם. במקרה של גירושין והסדרי ראייה פנייה לע”וד תסייע לנו לשמור על הקשר הייחודי שלנו עם הילדים ולהעניק לקשר זה תוקף חוקי ומשפטי לפי חוקיה של מדינת ישראל. 

מעוניינים להתייעץ? שלחו מייל או התקשרו
עו״ד שרון סגל 052-2226699

שלחו עכשיו

סגירת תפריט
לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

לתאום פגישת ייעוץ שלחו פרטים בטופס או חייגו: 052-2226699