כמה מזונות משלמים על ילד אחד

כמה מזונות משלמים על ילד אחד, על ילד שני, שלישי וכו’

במהלכו של כל תהליך גירושין בין בני זוג, נקבע מה סכום המזונות שעל הגבר ו\או האישה לשלם לקטינים . החישוב נקבע על פי מדדים מסוימים וחישוב ספציפי שמתבצע על פי נתונים שמיד נציג אותם. לפני שנתחיל בהצגת המצב כפי שהוא היום, חשוב לומר, מצב זה של תשלום דמי מזונות יכול להשתנות בהתאם לדת ההורים קרי : יהודים או לא יהודים ,משמורת ו\או זמני שהות של ההורים כמו כן מצב הכלכלי של האב או של האם וכן תלוי בגיל הילדים ובצרכים שלהם.

זכויות וחובות של הצדדים המתגרשים

לכן מומלץ בטרם כניסה להליך מזונות לבצע בדיקה עם עו”ד לגירושין לדעת את הזכויות והחובות של כל צד ולהתנהל נכון על מנת לקבל את התוצאה הטובה ביותר לפנייה לעו”ד שרון סגל לחץ כאן לשיחה ללא התחייבות על מנת לברר את הזכויות בטרם הכניסה להליך המשפטי ו\או הגישורי .

תחילה נסביר על פי מה נקבעים דמי מזונות. ראשית, בית המשפט קבע שלכל ילד יש צרכים בסיסיים בלי קשר למצבם הכלכלי של הוריו, צרכים אלו צריכים להתקיים באמצעות דמי מזונות. מדובר על דיור  ביגוד והנעלה, סיוע רפואי, מזון, לימודים חוגים ,קייטנות ,ועוד. דמי המזונות חייבים להיות מעל הסכום שיכולים להכיל תשלום עבור צרכים אלו.  לצידם יש צרכים אחרים, שלא נחשבים הכרחיים, כמו חופשות, דמי כיס, מתנות וכדומה. אלו מוגדרים דין צדקה ונקבע בין היתר על פי המצב הכלכלי של ההורים.

היבט  נוסף שמשפיע על קביעת דמי המזונות, הם היכולות הכלכליות של שני הצדדים. המערכת בוחנת את מצבו הכלכלי של האב על פי שכרו, את מצבה הכלכלי של האם על פי שכרה ואז מבצעים שכלול מסוים שמאפשר לקבוע מה דמי המזונות שיש לשלם. חשוב להבהיר שהמערכת גם בוחנת דמי השתכרות עתידיים של האב, נכסים שיש בידיו, סוג העבודה והמשרה שיש לו ועוד.

וכמובן היום בית המשפט ו\או בית הדין ן\או מגשר בודק את זמני השהות של הילדים אצל כל אחד מההורים שמהווה פקטור חשוב – משמורת משותפת.

כיצד מתבצע חישוב דמי מזונות 

חישוב דמי מזונות, חלוקת דמי מזונות מתבצעת גם על פי גיל. כלומר, עד גיל 6 יש לאב חובה מלאה אצל יהודים חובה אבסלוטית  לגבי דמי מזונות. מגיל שש ועד גיל 15, ההורים מתחלקים בדמי הצדקה, מגיל 15 ועד בגרותו (למעשה עד שהוא עוזב את הבית), ההורים מתחלקים בדמי צדקה ובצרכים הבסיסיים, כלומר בכל הקשור למזונות.

החישוב של דמי מזונות מתבצע באופן הבא:

דמי המזונות נקבעים מראש, כאשר המינימום למזונות לילד הם 1,350 שקל. בכל הקשור לחינוך והוצאות רפואיות החלוקה היא חצי-חצי. מבחינת מדור, קרי דיור (תשלום משכנתא או תשלום שכירות) החלוקה היא על פי כמות ילדים. עבור ילד אחד התשלום הוא שליש, עבור שני ילדים 40 אחוז, עבור שלוש ילדים ומעלה, 50 אחוז.

ניתן לקבוע דמי מזונות אחרים, כלומר ניתן לשנות את סכום דמי המזונות במהלך הזמן, בהנחה וחלה הרעה במצבו הכלכלי של האב או שיפור ניכר במצבה הכלכלי של האם.  

מצב קיצוני בו האב לא יצטרך לשלם דמי מזונות או לחילופין יוכל להקטין אותם באופן משמעותי הוא אם הילד לא מעוניין לפגוש את האב ומסרב להיות איתו

מעוניינים להתייעץ? שלחו מייל או התקשרו
עו״ד שרון סגל 052-2226699

שלחו עכשיו

סגירת תפריט
לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

לתאום פגישת ייעוץ שלחו פרטים בטופס או חייגו: 052-2226699